Pravidla|přihláška

PRAVIDLA:

Soutěže se mohou zúčastnit všechny neprofesionální taneční školy, taneční oddělení ZUŠ, amatérské taneční soubory, skupiny i jednotlivci. Soutěž není určena pro studenty tanečních konzervatoří, profesionálních škol tance nebo členy profesionálních tanečních souborů. V soutěžních číslech v podkategoriích A,B,C  musí bít základem klasická technika tance, v podkategoriích C,D,E  technika contemporary modern.

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE:

  1. kategorie 4 – 7 let (datum narození 26. 5. 2017 – 25. 5. 2021)
  2. kategorie 8 – 9 let (datum narození 26. 5. 2015 – 25. 5. 2017)
  3. kategorie 10 – 11 let (datum narození 26. 5. 2013 – 25. 5. 2015)
  4. kategorie 12 – 13 let (datum narození 26. 5. 2011 – 25. 5. 2013)
  5. kategorie 14 – 16 let (datum narození 26. 5. 2008 – 25. 5. 2011)
  6. kategorie od 17 let (datum narození 25. 5. 2008)

PODKATEGORIE:

A – sólo (klasika 1.- 6. kategorie)

B – duety ,tria (klasika 1.- 6. kategorie)

C – skupiny  4 a více soutěžících  (klasika 1.- 6. kategorie)

D – sólo, duety, tria (contemporary modern 2. – 6. kategorie)

E – skupiny 4 a více soutěžících (contemporary modern 2. – 6. kategorie)

Rozhodující pro zařazení do jednotlivých kategorií je věk ke dni soutěže, pro skupiny 2 a více soutěžících průměr věku soutěžících v čísle v den soutěže.

V případě malého počtu přihlášených čísel si organizátory vyhrazují právo sloučit kategorie.

Do podkategorií  D a E – moderní tanec je možné do věkové kategorie 2  přihlásit i mladší soutěžící (od  7 let), při hodnocení však nebude jejich nižší věk nijak zohledněn.

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

  • Soutěže se nesmí zúčastnit studenti tanečních konzervatoří a ostatních profesionálních škol či členové profesionálních tanečních souborů.
  • V kategoriích A,B,D nemůže vystoupit stejný soutěžící ve více choreografiích v jedné kategorii.
  • V kategorii C a E může vystoupit max. 60% stejných soutěžících ve více choreografiích v jedné
  • Každá škola je oprávněna přihlásit max. 4 vystoupení v jedné kategorii.
  • Délka soutěžního čísla v podkategoriích A,B,D nesmí přesáhnout 2,5 minuty, v podkategoriích C a E je maximální délka vystoupení 3,5 minuty.
  • Hudbu zasílejte ve formátu MP3.Minutáž hudby uvádějte ve formátu HH:MM:VV-např. (00:02:05)
  • Pořadí čísel v jednotlivých kategoriích je stanoveno podle věku soutěžících.
  • Rozměry jeviště: šířka 8 m x hloubka 12 m, baletizol.
  • Světelné ani jiné efekty nejsou povoleny.
  • Soutěž je přístupná veřejnosti.
  • Pedagogové, soutěžící i veřejnost mají vstup na soutěž zdarma.
  • Náklady na ubytování a cestu účastníkům pořadatel nehradí.

Dozor nad žáky zajišťuje po celou dobu konání soutěže vysílající škola

STARTOVNÉ:

  • 400 Kč účastnický poplatek za každého soutěžícího.
  • 350 Kč za každého soutěžícího v každé choreografii v podkategorii A,B,D
  • 200 Kč za každého soutěžícího v každé choreografii v podkategorii C,E

Startovné se hradí:

  1. na bankovní účet Fio banky číslo účtu: 2901496057/2010. Jako variabilní symbol uveďte číslo 2552025 poznámky napište jméno Vaší školy.
  1. v hotovosti při registraci na místě.
  2. Zájemci o fakturu napište fakturační údaje na mail:info@malexbalet.cz

HODNOCENÍ SOUTĚŽE:

Odborná porota hodnotí jednotlivá čísla na základě bodování.

Odborná porota hodnotí především: technické předpoklady, obtížnost choreografie, kreativitu a umělecké předvedení.

V každé kategorii bude vyhlášeno 1. 2. a 3. místo a čestná uznání. Navíc může porota udělit zvláštní cenu.

SOUTĚŽNÍ POROTA:

 Daniel Záboj.

Tanečník, choreograf a režisér.

Narodil se 08.11.1973 v České republice, všestranně talentovaný umělec studoval na konzervatořích v Ostravě a Brně. Po prvním profesionálním angažmá v roce 1993 v Pražském Bohemia Baletu následovala angažmá v Plzni, Prešpurku, Linci a Bernu. V roce 1999 přešel do divadla v Augsburgu, kde působil jako sólista a asistent zkoušek. Jeho projekt “Rap for Peace” byl od roku 2006 až do jeho odchodu velmi úspěšný a přitáhl celonárodní pozornost. Choreografické mezihry v revuální operetě “Hostinec u bílého koně” se zdají být vedle jeho vynikajících úspěchů v partnerském městě Augsburgu Liberci (Reichenberg) téměř vedlejší, ale Daniel Záboj je tam srdcem, duší a kompetencí – ať už v malých nebo velkých projektech, včetně podpory talentovaných mladých talentů Young Stage v rámci produkcí v Parktheater nebo muzikálových workshopech – spolu s broadwayskou hvězdou Woodrowem Thompsonem.Od 01.11.2013 vede a vlastní tanečník, choreograf a režisér Daniel Záboj školu, kterou nyní nazývá Baletní a taneční centrum Otevřel-Záboj – zkráceně OZ.

 

MgA. Anna Ščekaleva 

Taneční pedagog na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy.

Anna Ščekaleva se narodila v ruské Voroněži. Balet začala milovat, když ji rodiče vzali jako dítě na Labutí jezero do voroněžského Státního divadla opery a baletu. Už od toho momentu doma organizovala všemožná vystoupení. K samotným přijímacím zkouškám na konzervatoř se rozhodla hlavně díky kamarádce ze školy, kterou ale na studia nevzali. Annu Ščekalevu přijali, i když z toho její rodiče nebyli zrovna nadšení – věděli, nakolik je život baletky těžký. Sama říká, že balet vystudovala vlastně omylem. Na choreografické učiliště ve Voroněži nastoupila roku 1985. Studia zde ukončila roku 1993. Vystudovala pedagogiku tance na AMU v Praze (2001–2007). Během své kariéry vystřídala nemálo angažmá. Začínala v roce 1990 v divadle ve Voroněži jako členka sboru, od roku 1991 zde pak byla na pozici sólistky. O dva roky později přesídlila do Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem, kde působila dvě sezóny taktéž jako sólistka. V letech 1995 – 2000 tančila hlavní role (např. Aurora, Carmen, Odetta/ Odilie) v Moravském divadle Olomouc. V roce 2004 byla angažována na pozici sólistky do Státní opery Praha. Mezi její nejvýznamnější role patří Mercedes v inscenaci Don Quijote, Dívka v Carmině Buraně, Zlatovláska v baletu Z pohádky do pohádky, Odetta/Odilie v Labutím jezeře, Princezna Aurora ve Spící krasavici, Olympie v Hoffmannových povídkách, Titanie a Helena ve Snu noci svatojánské, Marguerite Duplessis v inscenaci Dáma s kaméliemi, Charlotta ve Fantomovi opery a Ona ve Smetanově Mé vlasti. Během své kariéry se dostala do širších nominací na Cenu Thálie za roli Titanie ve Snu noci svatojánském a za roli Odetta/Odilie v Labutím jezeře. V současnosti působí jako pedagog na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy (tanec a scénická praxe). 

 

Adam Zvonař

První sólista baletu Národního divadla v Praze.

Narozen v Plzni, absolvoval Taneční konzervatoř hlavního města Prahy. Od roku 2009 se stal členem souboru Baletu Národního divadla, v roce 2011 byl jmenován demisólistou a v roce 2012 sólistou. Mezi lety 2013–2017 byl demisólistou v mnichovském Bayerische Staatsballett. V roce 2018 se vrátil do Baletu Národního divadla a týž rok byl jmenován prvním sólistou. Je držitelem výroční ceny čtenářů serveru Opera Plus za sólo v choreografii Unitxt, dvakrát byl nominován na Cenu Thálie (2012 a 2016). Se svou partnerkou Radkou Zvonařovou (Příhodovou) se účastnil několika soutěží. V roce 2010 získal hlavní cenu na Mezinárodní baletní soutěži Grand Prix Olomouc a prémii za vynikající individuální interpretační výkon na II. Mezinárodní choreografické soutěži v Plzni. Roku 2018 byli prvním zahraničním párem v televizní soutěži Bolšoj Ballet pořádané kulturním kanálem ruské televize.

 

Šimon Kubáň ,

Tanečník,choreograf,pedagog

Vystudoval Taneční centrum Praha, které úspěšně zakončil v roce 2010. Během studií působil ve školním souboru TCP Balet Praha junior a představil se v choreografiích Ramona Ollera, Attily Egerháziho či Samuela Delvauxe.

V letech 2010 – 2012 působil v Jihočeském baletu, kde měl možnost tančit v choreografiích Jiřího Kyliána, Mária Radačovského, Václava Kuneše a Attily Egerháziho.

V roce 2012 se stal členem Pražského komorního baletu, kde postupně tančí v choreografiích Kdo je na světě nejmocnější?, Hádej kolik je hvězd, Mono No Aware (H.Turečková), Sinfonietta (P.Šmok), aj.

V roce 2012 zakládá společně s Nikol Šneiderovou soubor Sandalfon dance company, kde prezentuje vlastní choreografická díla ve spolupráci s multižánrovým umělcem Janem Mrkvičkou.

Již od studijních let se aktivně věnuje vlastní choreografické tvorbě. Společně s partnerkou Nikol Šneiderovou vyhráli choreografickou soutěž v Bytomi (PL) a krátce po studiu se prezentovali na festivalu Zlatá praha s choreografií Anyway. Dnes v choreografické práci pokračuje v rámci souboru Sandalfon dance company.

Účastnil se workshopů s choreografy Jeane Solan, Uri Ivgi, Johan Greben, Gyula Harangozo, Irma Rubio, aj.


PŘIHLÁŠKY DO SOUTĚŽE:

PŘIHLÁŠKA|REGISTRATION – ke stažení ZDE  Stáhnout do počítače.

Soutěžní podmínky CZ – ke stažení ZDE

Vyplněné přihlášky zasílejte na adresu: newgeneration@malexbalet.cz

Uzávěrka přihlášek je 9.5.2025

• Přihlášky podané po uvedeném termínu již nebudou akceptovány.

Upozornění:  v podaných přihláškách lze daná taneční čísla pouze odhlásit, nebo vyměnit

   za jiné taneční číslo. Nová, další taneční soutěžní čísla již nelze po uzavření přihlášek doplnit.

Hudbu zasílejte ve formátu MP3 na e-mail: music@malexbalet.cz do 12.5.2025

Každá nahrávka musí být popsána: Kategorie a podkategorie  _Popis nástupu (N,H)  _Název tance  _Škola

MÍSTO KONÁNÍ:

Malé divadlo 25.5.2025

Zhořelecká 344/5, 460 01 Liberec

KONTAKT NA POŘADATELE:

E-mail: newgeneration@malexbalet.cz

Tel: +420 732139029