O nás

MOTTO: „Děláme balet s láskou a chutí – pro radost všem, kteří ho milují.“

Soukromá baletní škola Malex Ballet School byla založena v roce 2013 při divadle F. X. Šaldy v Liberci pod vedením sólistů baletu Marie Gornalove a Alexeje Yurakova. Je určena jak pro děti, tak  pro dospělé.

Chceme, aby se žáci naší školy rozvíjeli všestranně, aby si uvědomili, že jen samotný talent bez snahy a píle k dobrému výsledku nestačí. Výuka klade důraz na přirozený projev dítěte v pohybu a tanci a vychází ze základů klasického baletu. Mimo klasického a scénického tance se u nás vyučuje tanec neoklasický, moderní (Jazz dance, contemporary).

Během tanečních hodin se děti a dospělí naučí i herectví, které je nezbytnou součástí každého tanečního vystoupení. U dětí se snažíme vytvořit vztah k hudbě, estetice tance, lásce k pohybu, uměleckému myšlení a cítění. Tancem rozvíjíme jejich představivost, zdravé sebevědomí, disciplínu, trpělivost, ohleduplnost a respektování práce v kolektivu. Naším přáním je, aby se co nejvíce dětí ponořilo do kouzelného světa baletu a tance. Hlavním předpokladem pro přijetí do Malex Ballet School je skutečnost, že dítě si balet vybralo samo a má radost z pohybu spojeného s hudbou.

Vaše děti budou v rukách opravdových profesionálů ve svém oboru. Význam Malex Ballet School nespočívá v tom, že za rok nebo za dva budete mít doma profesionální tanečnici/tanečníka, ale že umožníte dětem poznat krásu pohybu umocněného hudbou.