Balet pro dospělé

Pravidelné lekce jsou určené pro širokou veřejnost ve věku od 15 do 99 let. Jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Pravidelné kurzy probíhají formou otevřených lekcí (Open Class). Po přihlášení je tak možné navštěvovat lekce i jednotlivě (platit kurzovné vždy před začátkem konkrétní lekce).

KDE?
Baletní sál v Malém divadle (vstup přes vrátnici).

KDY?
Každou neděli od 17:00-19:00.

CO?
Fit-balet nebo port de bras [„por-de-bra“]) – to je kombinace několika tanečních technik a klasického i neoklasického baletu.

JAK?
Lekci začínáme warm-upem (rozcvičením, protažením). Dál pak mívá standardní průběh: cvičí se nejprve u tyče, posléze bez držení – tzv. „na volnosti“ a hodina končí nácvikem krokových, nebo později i skokových variací. Trénink obsahuje více tanečních technik (tanec neoklasicky, moderní Jazz dance, contemporary).

PROČ?
Tanec a pohyb  má příznivý vliv na posilování těla, zvláště svalových skupin, které nebývají při běžných cvičeních aktivovány – různé mezižeberní, zádové, drobné břišní, hýžďové a krční svaly, sloužící správnému držení těla. Jako každý tanec, přispívá  fit-balet ke zlepšování pohybové koordinace, smyslu pro rovnováhu a rytmus.

Cena za 120 minutovou lekci je 250,-Kč.

ZAČÍT MŮŽETE KDYKOLIV BĚHEM CELÉ SEZÓNY.

PŘIDEJTE SE K NÁM I VY!